Kisokos az alacsony vérnyomásról

Kisokos az alacsony vérnyomásról

2022.05.08. 00:00

Az alacsony vérnyomás nem feltétlenül utal szervi problémára, de ennek kivizsgálását mindenképpen orvosra kell bízni. Dr. Sztancsik Ilona, a KardioKözpont kardiológusa, sportkardiológus, aneszteziológus, intenzív terapeuta szerint az esetek többségében alkati adottságról van szó, de a vizsgálatok azért szükségesek, mert többek közt szívelégtelenség, pajzsmirigy alulműködés és gyógyszer mellékhatás is okozhat alacsony vérnyomást.

9 hidratáló élelmiszer: Maximalizáld a folyadékfogyasztásodat!

9 hidratáló élelmiszer: Maximalizáld a folyadékfogyasztásodat!

2019.05.17. 15:18 Medibon

Testünk kb. 72 százaléka víz, ami egy 70 kg-os személy esetében 45 liter vizet jelent. A mennyiség nemenként változó, hölgyeknél kevesebb. Ezt a vízmennyiséget nem veszítjük el napi szinten, mert a szervezet a vérkeringésben és a testnedvek révén egyensúlyt tart fenn. Ideális esetben 2500-3000 ml vízre van szükségünk naponta, hogy megelőzhessük a kiszáradást. Bizonyos betegségek esetén, melyek megbontják a vízháztartás egyensúlyát, ennél több folyadékpótlásra is szükség lehet. Ilyen például a veseelégtelenség vagy a szívbetegség. 

8 étel, amiért a hasnyálmirigyed hálás lesz

8 étel, amiért a hasnyálmirigyed hálás lesz

2019.04.04. 14:14 Medibon

A hasnyálmirigy (pancreas) az emésztőrendszerünk fontos része, külső elválasztású, és belső elválasztású mirigy feladatai is vannak. Külsőként például szabályozza és segíti semlegesíteni az elfogyasztott ételek savasságát, illetve olyan enzimeket választ ki, amelyek szerepet játszanak a szénhidrátok, fehérjék, és a lipidek megemésztésében. Belsőként számos igen fontos hormont termel, mint az inzulin, a glukagon, és a szomatosztatin.

Sötétben tapogatózva, azaz, honnan les ránk a rák

Sötétben tapogatózva, azaz, honnan les ránk a rák

2022.03.11. 00:01 Medibon

Napjaink legrettegettebb halálos betegségeinek gyűjtőfogalma a rák. A rosszindulatú daganatos megbetegedések számos fajtájának kiváltó okai mindmáig ismeretlenek az orvosok és a tudósok előtt. Annyi azonban bizonyos, hogy a végzetes betegség kialakulásáért több külső és belső tényező (rákkeltő tényezők, karcinogének) és örökletes rizikófaktorok tehetők felelőssé.